Cristiano Ronaldo uznawany jest za jednego z najlepszych sportowców na świecie, a pod względem zdobytych wyróżnień i mistrzowskich tytułów mieści się na samym podium. Do niedawna był uznawany też za najlepiej zarabiającego sportowca na świecie – tylko w ubiegłym roku według szacunków magazynu Forbes na jego koncie przybyło około 109 milionów dolarów, a w dotychczasowej karierze łączne dochody piłkarza mogły przekroczyć już ponad 700 mln dolarów.

Nic dziwnego, że stać go na spełnianie zachcianek i realizację motoryzacyjnego hobby. Jego kolekcja samochodów wyceniana jest już na kilkadziesiąt milionów złotych. Część „eksponatów” znamy, ale o niektórych krążą legendy, np. o tym, że jest jedną z 10 osób, jakie zamówiły Bugatti Centodieci albo, że kupił jedyny na świecie egzemplarz Bugatti La Voiture Noire.

Oto, co znaleźliśmy.

Bugatti Veyron

Ten model trafił do kolekcji piłkarza w 2016 roku, tuż po tym jak wraz z Realem Madryt wygrał Ligę Mistrzów. Czarny Veyron Grand Sport Vitesse z pomarańczowym wykończeniem wnętrza był też pierwszym Bugatti w garażu Ronaldo. Cena jest tajemnicą, ale mogła przekroczyć 2 mln euro czyli blisko 9 mln zł.

Bugatti Chiron

Jako właściciel Veyrona piłkarz był na liście klientów, którym zaoferowano w pierwszej kolejności możliwość kupna nowego Chirona i oczywiście z niej skorzystał. W 2017 roku wysupłał marne 12 mln zł (szacunkowo) na superbolid z silnikiem 8.0 W16 o mocy 1500 KM, który może przyspieszać do „setki” w 2,4 s i osiągać prędkość maksymalną nawet 420 km/h!

Chevrolet Camaro ZL1

Jeden z najtańszych samochodów w garażu Cristiano, ale jak widać po wyrazie twarzy dający sporo satysfakcji z jazdy, Nic dziwnego, bo wyceniany na około 220 tys. zł Camaro ZL1, kupiony w 2016 roku, ma pod maską silnik 6.2 V8 o mocy 580 KM, który pozwala przyspieszać do setki w niewiele ponad 4 s i osiągać maksymalną prędkość 294 km/h!

Ferrari F12 TDF

Ronaldo jest właścicielem kilku modeli z Maranello, a jeden spośród zaledwie 799 wyprodukowanych egzemplarzy to prawdziwa perełka w tym zestawieniu. Ferrari F12 ma pod maską dwunastocylindrowy silnik o pojemności 6,26 l i mocy 780 KM, który pozwala na przyspieszanie do „setki” w 2,9 s i rozpędzanie się do 340 km/h. Szacunkowa cena – ok. 1,6 mln złotych.

Ferrari 599 GTO

Pojawił się na rynku w kwietniu 2010 roku oferując moc 670 KM z silnika 6.0 V12. Powstało tylko 599 egzemplarzy, w cenie minimum 1,3 mln zł za sztukę. Wszystkie rozeszły się na pniu. Ronaldo nie mógł przepuść takiej okazji.

Lamborghini Aventador

W swojej kolekcji Ronaldo ma prawdopodobnie dwa Aventadory. Pierwszego, czarnego, sprawił sobie ponoć na 27 urodziny, drugiego, białego” chwilę później. Wiadomo w końcu, że przeciwieństwa się przyciągają, a czarny i biały w parze to symbol Yin Yang czyli uzupełniających się pierwotnych sił, które można odnaleźć we wszechświecie. Taka 700-konna harmonia w garażu zawodnika, w cenie około 1,8 mln zł za sztukę.

Mercedes-AMG GLE 63S

Sportowy SUV Mercedesa był prezentem gwiazdkowym, jaki Ronaldo zafundował sobie osoboście w 2016 roku. To oczywiście topowa wersja tego modelu z silnikiem 5.5 V8 o mocy 585 KM. Cena? Niespełna 800 tys. zł.

Mercedes-AMG S65 Coupe

KLasa S Coupe to jedno z najładniejszych aut tego typu na rynku. Przyznacie, że tylko 300 tys. euro czyli około 1,35 mln zł za auto z silnikiem 6.0 V12 o mocy 630 KM to uczciwa cena, zwłaszcza że taką kwotę Ronaldo zarabia w niespełna 2 dni. A że odkładał 4 dni to ma parę: białego i czarnego. W końcu lubi mieć minimum dwa auta tej samej marki.

Porsche 911 Turbo S

Kultowa 911-ka zajmuje ważną pozycję w kolekcji Ronaldo. Model serii 991 dołączył do jego padoku w 2016 roku za niewiele ponad 1 mln złotych. Auto o mocy 580 KM i napędem na 4 koła potrafi dostarczyć ogrom przyjemności z jazdy, a do tego przyspiesza do „setki” w 2,9 s. Jego prędkość maksymalna to 330 km/h!

Range Rover Sport SVR

Rodziny SUV w sportowym wydaniu SVR ma arystokratyczne brytyjskie pochodzenie i cieszy się popularnością i uznaniem wśród celebrytów na całym świecie, więc nie mogło go zabraknąć także w drużynie Ronaldo. Pod jego maską pracuje benzynowe V8 Supercharge o mocy 550 KM, które pozwala rozpędzić auto od zera do „setki” w czasie krótszym niż 5 s. Cena, kiedy Ronaldo zamawiał to auto, bez uwzględnienia wszystkich opcji, startowała z pułapu 600 tys. zł.

Rolls-Royce Cullinan

Najbardziej ekskluzywny SUV świata dołączył do floty zawodnika Juventusu wiosną 2019 roku. Pod maską silnik 6.75 V12 o mocy 571 KM. Ta katedra na kołach przyspiesza do setki w 5,2 sekundy i może rozpędzić się do 250 km/h. Do tego ma ultraluksusowe wyposażenie i taką cenę, która w podstawowej, o ile można tak w ogóle powiedzieć wersji, zaczynała się od niespełna 390 tys. euro. Po obecnym kursie złotówki to jakieś 1 755 000 zł!

Rolls-Royce Ghost

„Kompaktowy” Rolls- Royce jest w posiadaniu Ronaldo już od ponad 5 lat. To właśnie za kierownicą tego modelu wywołał sporo zamieszania, kiedy przyjechał na jeden z pierwszych treningów w Turynie, po przeprowadzce z Madrytu, gdy zmienił barwy klubowe Realu na Juventus. Auto ma silnik 6.6 V12 o mocy 563 KM. Cena zaczynała się od ok. 300 tys. euro czyli 1,35 mln zł.

a w wolnych chwilach lubi też poszaleć na gokarcie...