Na opublikowanym na kanale "Stop Cham" nagraniu widać Mercedesa o ciemnym kolorze karoserii, którego kierowca jedzie dość ofensywnie i raz za razem próbuje wyprzedzać inne auta i jadąc środkiem drogi, pogania je. Tuż przed jednym ze skrzyżowań kierujący autem zmienił pas ruchu na przeznaczony do lewoskrętu, co kompletnie nie przeszkadzało mu w jeździe nim na wprost, mimo świecącego się czerwonego światła. W efekcie uderzył w prawidłowo jadące Audi, które się obróciło.

Na nagraniu widać, że Mercedes zatrzymał się dopiero ponad 100 m dalej, przed następnym skrzyżowaniem. Bezpośrednią przyczyną tego było koło, które urwało się mu w efekcie kolizji.

"Już na tylnej kamerce widać, że sprawca kolizji dziwnie jedzie. Próbuje pospieszać kierowców, jadąc środkiem. Potem wyprzedzanie lewym pasem do skrętu, jazda na czerwonym i dzwonek" można przeczytać w opisie filmu.

"To nagranie ze spotkania miłośników żółtego światła"

Nagranie jest chętnie komentowane przez internautów. "Odległość samochodu od pozostałych wskazuje na próbę ucieczki, ale niestety kółko odpadło temu misiu", "Na trzech kołach daleko zajechał", czy też "To nagranie ze spotkania miłośników żółtego światła" — to tylko kilka z prawie 300 komentarzy zamieszczonych pod nagraniem wideo.

Dalszą część artykułu znajdziesz pod materiałem wideo.

Ul. Mieszka I w Szczecinie — co to za trasa?

Do zdarzenia doszło w Szczecinie, przy ul. Mieszka I. Droga ta leży w ciągu Drogi Krajowej nr 13, która łączy miasto z oddalonym o 13 km punktem granicznym z Niemcami w Rosówku. Obecnie na drodze tej dozwolony jest ruch pojazdów o nacisku pojedynczej osi do 11,5 t.

Ładowanie formularza...