Nowa Alfa Romeo to SUV z bardzo popularnego segmentu B. Nazwa Milano ma dodatkowo podkreślać DNA włoskiej marki i być hołdem dla miasta, w którym "w 1910 r. wszystko się zaczęło". Na miejsce premiery Milano wybrano oczywiście Mediolan — odbędzie się ona w środę 10 kwietnia, a samochód powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Alfa Romeo Milano — będzie mieć swój własny styl

Auto będzie wyróżniać się dynamicznym wyglądem, typowym dla Alfy, oraz dynamicznymi własnościami jezdnymi. To właśnie na torze Balocco, leżącym pomiędzy Turynem i Mediolanem, włoski zespół inżynierów intensywnie pracuje nad nowym modelem.

Milano to nie tylko powrót tego producenta do miejskiego segmentu B, ale także pierwsza Alfa Romeo z napędem całkowicie elektrycznym. Samochód dzieli platformę z Jeepem Avengerem i Fiatem 600. Co istotne, na wybranych rynkach (m.in. na polskim) mają one także spalinowe wersje, więc najprawdopodobniej w przypadku Alfy będzie tak samo. Opcja benzynowa powinna zwiększyć sprzedaż.

Alfa Romeo Milano — następny model z Polski

Ponadto wspomniane wcześniej pokrewne z Milano auta powstają w fabryce FCA w Tychach. Z tej samej linii produkcyjnej zjeżdżają elektryczne, jak i spalinowe Jeepy oraz Fiaty. Nie jest tajemnicą, ze wkrótce dołączy do nich właśnie nowa Afla Romeo.

Alfa Romeo Milano Foto: Alfa Romeo
Alfa Romeo Milano