• Szukamy najlepszego kompaktu z benzyniakiem o mocy 120 KM
  • Większy ruch w salonach w ostatnim czasie był w dużej mierze spowodowany wprowadzeniem nowej normy pomiaru spalania
  • Aż 4 z 10 przedstawionych aut nie da się kupić poniżej 80 000 zł

W naszym zestawieniu prezentujemy 10 kompaktów najczęściej kupowanych przez Polaków. Wśród nich znalazły się auta wybierane zarówno przez klientów flotowych, jak i indywidualnych. Liderką jest oczywiście wyrośnięta Octavia, będąca liftbackiem z pogranicza segmentów C i D. Ogółem sprzedało się jej w lipcu 1969 szt., z czego aż 1744 szt. kupiły firmy. Hitem wśród osób prywatnych był w tym miesiącu Fiat Tipo, który znalazł 600 nabywców, natomiast firmy kupiły 610 szt.

Do salonu wybieramy się, mając do wydania do 80 tys. zł. Założyliśmy, że optymalnym silnikiem będzie benzyniak o mocy ok. 120 KM, którego osiągi zadowolą zarówno w mieście, jak i podczas rodzinnych wyjazdów z bagażami na wakacje.

Założyliśmy także tzw. minimum wyposażenia, które powinno znaleźć się w każdym z prezentowanych aut: 6 airbagów, system unikania kolizji, tempomat, klimatyzacja manualna, elektrycznie sterowane szyby przód/tył, światła przeciwmgielne, alufelgi, radio z Bluetooth i USB, czujniki parkowania oraz lakier metaliczny.