Wybierz samochód

Subaru Tribeca

Subaru Tribeca

Subaru Tribeca to drugi po Foresterze SUV tej marki, lecz jednocześnie większy i bardziej luksusowy od niego. Auto pojawiło się w 2005 roku i powstało z myślą o rynku północnoamerykańskim. Nawet nazwa pochodzi od nowojorskiej dzielnicy Triangle Below Canal (TriBeCa).

Początkowo w nazwie znajdowało się jeszcze „B9”, jednak wraz z liftingiem w 2008 roku zrezygnowano z niego. Z kolei B9 było nawiązaniem do płyty podłogowej i jednostki napędowej. B9 Tribeca miała 5-drzwiowe nadwozie, które nie zachwycało stylistyką. Dosyć kontrowersyjny okazał się pas przedni, a tył również nie dodawał zgrabności i tak dużej już Tribece. Wnętrze wyglądało już nieco lepiej – deska rozdzielcza otrzymała fantazyjną linię, która łączyła się z listwami drzwiowymi.

Standardowa Subaru Tribeca była 5-osobowa, jednak za dopłatą można było otrzymać 3-rząd siedzeń i zabrać dodatkowe 2 osoby. Nietrudno się jednak domyśleć, iż dorosłym nie podróżowało się tam najwygodniej. W 2008 roku przeprowadzono znaczący facelifting auta. Zmieniono pas przedni i tylny i w końcu Tribeca zaczęła się zgrabnie prezentować. Tribeca była bardzo dobrze wyposażona, bowiem w standardzie nabywca otrzymywał automatyczną klimatyzację, kurtyny powietrzne, czy czujniki cofania oraz nawigację.

Do napędu zastosowano 6-cylindrowe silniki typu boxer o pojemności 3 lub 3,6 litra, które generowały kolejno 245 i 260 KM. Moc kierowana była na wszystkie koła za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej. W 2014 roku zakończono produkcję Subaru Tribeci z uwagi na coraz niższe zainteresowanie autem.

Subaru Tribeca - generacje

Subaru Tribeca - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!