• Kompakty to uniwersalne auta rodzinne. Z silnikami benzynowymi o mocy 120-140 KM zapewniają dobre osiągi i nie palą dużo, a w polecanych wersjach są też trwałe i niezawodne.
  • Uwaga: do zakupu podchodźcie z dystansem, gdyż chodliwe wersje cieszą się też dużym zainteresowaniem nieuczciwych handlarzy

Czasy mamy, jakie mamy – ceny szaleją, inflacja rośnie. Nasze portfele są coraz cieńsze i niestety, w najbliższym czasie lepiej nie będzie. Z tym większą uwagą trzeba podchodzić do zakupów i tych codziennych, i tych poważniejszych, które robimy raz na jakiś czas. Jak choćby zakup czterech kółek. Oczywiście, zawsze trzeba go dobrze przemyśleć, ale obecnie radzimy zrobić to jeszcze lepiej, jeszcze skrupulatniej. Niewykluczone, że dziś kupione auto będzie musiało posłużyć nieco dłużej niż zwykle, np. nie 3-4 lata, tylko 6 lub 7 lat. Wybraliśmy więc 10 samochodów rodzinnych za 40-50 tys. zł z silnikami benzynowymi, które są cenione za trwałość.

Postawiliśmy na najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne wersje, których moc wynosi od 120 do ok. 140 KM – odmiany te obecnie cieszą się największym wzięciem na rynku wtórnym. W większości będą to jednostki z turbo, ale w przypadku Hondy Civic, Kii Ceed, Mazdy 3 oraz Toyoty Auris do czynienia mamy z motorami bez doładowania.