• Według najnowszych prognoz Info-Ekspert to popularne modele SUV będą najwyżej wyceniane w niedalekiej przyszłości
  • Wśród samochodów najmniej tracących na wartości dominują pojazdy bardziej masowych, popularnych marek
  • W TOP20 sklasyfikowano zaledwie jeden model z segmentu premium
  • Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Jak wybrać nowe auto, które po kilku latach będzie wciąż dość wysoko wyceniane? Specjaliści Info-Ekspert uznali, że jak już kupować nowy samochód, to przede wszystkim SUV-a. Aż 13 takich pojazdów znalazło się w finałowej czołówce samochodów najmniej tracących na wartości, m.in. Hyundai Tucson, Dacia Duster, Volkswagen Tiguan czy Toyota RAV4 oraz Kia Sportage.

Premium? To nie jest dobra inwestycja

Wśród pojazdów rekomendowanych przez ekspertów dominują jednak nie tylko SUV-y, ale także bardziej popularne marki. W czołowej dwudziestce znalazło się jednak także miejsce dla jednej firmy utożsamianej z segmentem premium. Na 14 miejscu uplasowało się Volvo z chętnie kupowanym modelem XC60.

Zestawienie przygotowane przez Info-Ekspert to oczywiście prognoza na najbliższe pięć lat. Otwartą kwestią pozostaje, czy obecne wyliczenia znajdą odzwierciedlenie w cenach przyszłych samochodów używanych (zastrzeżono przy tym, że pod uwagę brano średnią wartość aut dostępnych w konfiguratorach). Pamiętajmy bowiem, że nie wszystkie wersje silnikowe i wyposażenia cieszą się takim samym powodzeniem. Stąd utrata wartości tzw. „mniej chodliwych” odmian może być znacznie większa niż tych, które będą szczególnie pożądane przez kupujących (nie wspominając o możliwych wpadkach technicznych z którymi kierowcy zetkną się w trakcie kilkuletniej eksploatacji).

W galerii 20 samochodów najmniej tracących na wartości.