Grubo albo wcale? Niekoniecznie. Nie trzeba kupować ogromnego SUV-a, by cieszyć się wysoką pozycją za kierownicą, dobrą widocznością oraz wygodnym wsiadaniem. Jeśli się odpuści kwestię prestiżu, podejdzie do swojego wyboru bardziej pragmatycznie, można na tym wiele zyskać – przede wszystkim w kieszeni. No, chyba że często poruszacie się poza asfaltem, ciągniecie ciężkie przyczepy albo wasza rodzina nie akceptuje ograniczeń w czasie pakowania walizek na wakacje – wówczas rzeczywiście jesteście skazani na wielki kaliber wozu. Dziś przedstawiamy wam 10 małych SUV-ów, które potrafią zdumiewająco wiele, a są przy tym krótkie (mierzą ok. 4,2 m), poręczne i uczciwie wycenione.

Miejskie SUV-y - oto 10 propozycji

Przejrzeliśmy rynek i wybraliśmy dla was 10 propozycji ze szczególnymi cechami. Škoda Kamiq na przykład imponuje przestrzenią w kabinie i dobrym zachowaniem podczas jazdy. Nieco ciaśniej skrojony Ford Puma punktuje sportowym prowadzeniem, daje wiele frajdy z jazdy. Kia e-Soul to elektryk, który okazuje się całkiem przydatny w codziennym użytkowaniu.

Oczywiście, pozostałe siedem małych SUV-ów też ma swoje uroki. Volkswagen T-Roc kusi atrakcyjną ceną, świetnymi parametrami kabiny oraz przyjemnymi odczuciami zza kierownicy. Nissan Juke przedkłada design nad praktyczność, chce być inny i spodoba się tym, którzy lubią się wyróżniać. Citroën C3 Aircross również nie pozwoli właścicielowi przemieszczać się niezauważonym, działa wręcz rozweselająco. Suzuki Vitara zadowoli tych, którzy jednak oczekują nieco terenowego talentu. Poczucie przygody i wolności funduje także Jeep Renegade. SsangYong Tivoli to egzotyczna, ale wizualnie atrakcyjna propozycja. Renault Captur należy do weteranów tego segmentu – swoje doświadczenie przekuwa w nowoczesny wygląd i zarazem atrakcyjną ofertę.

Spośród proponowanych aut nie wybieramy tego najlepszego – traktujcie to zestawienie jako przegląd i inspirację do poszukiwań swojego faworyta.