• Diesel, benzyna, segment A, a może kompaktowy van? Za ok. 30 tys. zł nie brakuje udanych aut
  • W cenie około 30 tys. zł można wybierać spośród aut każdej klasy, od małych miejskich po duże luksusowe limuzyny
  • Współczesne modele są już w dużym stopniu skomplikowane i coraz trudniej się je naprawia, a jednak wciąż udaje się wśród nich znaleźć sporo samochodów godnych polecenia

Zakup używanego samochodu to niemal zawsze spory stres. Począwszy od jego finansowania, przez to, do czego będziemy go używać i jaką powinien mieć wielkość, aż po równie ważne koszty utrzymania i potencjalną awaryjność. Skupiliśmy się na eksploatacji i wybraliśmy 25 trwałych samochodów. Założone widełki cenowe to 20-30 tys. zł.

Ten „Top 25” to nasz subiektywny wybór. Opieraliśmy się na informacjach od mechaników, użytkowników używanych samochodów oraz – oczywiście – na własnej wiedzy. Zdajemy sobie sprawę, że te 25 modeli nie wyczerpuje listy aut trwałych, godnych uwagi, ale jeśli uwzględnić ich spore zróżnicowanie, to liczymy na to, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego podczas naszych poszukiwań nie ograniczaliśmy się wielkością samochodu i w rankingu umieściliśmy koło siebie tak zróżnicowane propozycje.

Uważajcie, bo prezentowane modele są w większości przypadków popularne i co za tym idzie – wielu nieuczciwych handlarzy kombinuje podczas próby ich sprzedaży. Sporo oferowanych do sprzedaży aut ma więc nie tylko cofnięte liczniki, ale i powypadkową przeszłość. To potencjalne skarbonki bez dna, które narażą was zarówno na wydatki, jak i niepotrzebny stres!